Прогрівання машини взимку – це звичайна справа, яку багато хто сприймає як традицію перед поїздкою. Так прийнято було робити ще з незапам’ятних часів, коли можливості двигуна внутрішнього згоряння були обмежені в порівнянні з сучасними аналогами.
Сьогодні багато людей вважають, що сучасний силовий агрегат може починати роботу без прогріву, так як електроніка оптимізує його роботу, адаптуючи під поточні умови.
Інші думають, чи потрібно прогрівати авто двигун взимку, але не припиняють робити цього, побоюючись несправностей.
Третя категорія автолюбителів впевнені, що це робити необхідно, адже робота мотора при оптимальній температурі продовжує термін його служби. Тому вони не замислюються гріти чи ні машину взимку, а просто роблять це, нехай і не завжди правильно.
Розглянемо, для чого потрібно розігрівати силовий агрегат до робочої температури і як правильно це робити. Зокрема, необхідно знати, скільки часу треба прогрівати машину взимку, щоб досягти оптимальної роботи двигуна.
Навіщо потрібно прогрівати автомобіль за низьких температур (взимку)
Відповідь на це питання полягає в тому, що розігрів двигуна машини взимку необхідний через збільшення в’язкості технічних рідин при мінусовій температурі. Йдеться переважно про змащувальні матеріали, в середовищі якого працює колінчастий вал. Якщо в картері знаходиться масла ще з літа, тоді при зниженні температури навколишнього середовища вона швидко гусне, а стартер не може провернути колінчастий вал для запуску двигуна. З цієї причини з настанням холодів необхідно міняти мастило на зимовий тип який створюється для низьких температур або завжди використовувати всесезонне масло з оптимальним коефіцієнтом в’язкості, яке зберігає властивості при великій різниці температур. Але проблема навіть не в цьому, тому що силовий агрегат завжди запускається на холодну, а в подальшій його роботі які виникає без належного прогріву. Відповідь на наше питання досить проста.
Однозначно треба, тому що навіть всесезонна олива густіє, коли охолоджується, але не настільки сильно, щоб перешкоджати запуску двигуна. Це ускладнює функціонування масляного насоса, інтенсивність роботи якого залежить від оборотів двигуна. Якщо на силовий агрегат відразу дати навантаження, масло насосів буде посилено намагатися засмоктати загусле мастило, працюючи таким чином на через силу. Ось і відповідь на питання, чи потрібно гріти двигун взимку. Безумовно потрібно, щоб зберегти якісну роботу двигуна.
Якщо роботу двигуна на холодну бортовий комп’ютер може оптимізувати, з маслонасосом такого не вийде. Він буде нормально працювати тільки після нагрівання двигуна до робочої температури. І тут сам собою виникає питання про те, як правильно прогрівати машину взимку. Постараємося відповісти на нього нижче.
Як найкраще прогрівати автомобіль взимку
Виходячи з вищесказаного стає очевидно, що прогрівати силовий агрегат необхідно із мінімальним навантаженням. Проблема багатьох полягає в тому, що вони не знають скільки часу потрібно прогрівати машину взимку, і, щоб прискорити цей процес, користуються акселератором для подачі горючої суміші в більшому обсязі. Обороти двигуна збільшуються, але мастильний матеріал не нагрівається так швидко, як хотілося б.
Ще одна причина того, чому кожен хоче якомога швидше виконати прогрів двигуна машини взимку, полягає в бажанні сісти в теплий салон. Але для його прогріву потрібно 15-20 хвилин, якщо відразу включити піч. Це недоцільно, тому що охолоджуюча рідина ще не нагріта, а вентилятор печі буде забирати наявне тепло, щоб нагріти салон. Через це, підвищення температури двигуна буде проходити повільніше. Необхідно знати, скільки прогрівати двигун взимку, щоб потім за п’ять хвилин підняти температуру в салоні до бажаного рівня.
Багато хто вважає, що починати рух слід тільки після досягнення двигуном температури 85-90 градусів. Але вона є оптимальною, а не робочою. Рух можна починати при температурі не нижче 50 ° C, але не слід навантажувати двигун до тих пір, поки він не досягне 90 градусів. Після цього можна перейти в режим інтенсивної експлуатації, даючи автомобілю повністю реалізувати свої можливості. Якщо включити піч після повного нагріву двигуна, салон прогрівається протягом п’яти хвилин, так як охолоджуюча рідина буде мати високу температуру.
Скільки часу потрібно гріти машину взимку
Вище ми розглянули питання про те, чи потрібно прогрівати машину взимку і які будуть наслідки, якщо цього не робити. Варто ще додати, що прогрівати силовий агрегат рекомендується навіть в літню пору. Також, тепер ми знаємо, як прогріти авто двигун взимку, щоб він нагрівся і в салоні було тепло. Якщо слідувати таким правилам, у силового агрегату температура буде підніматися швидше. Тепер розглянемо конкретно, скільки хвилин потрібно прогрівати машину взимку, в залежності від температури навколишнього середовища:
Чи потрібно гріти машину взимку при температурі + 5-0? Звичайно, але для сучасних автомобілів досить 1-2 хвилин, щоб силовий агрегат досяг робочої температури. Далі можна їхати з невеликою швидкістю, поки температура мотора не підніметься до оптимального рівня і можна буде включати пічку.
Прогрівати двигун взимку в температурному діапазоні навколишнього середовища 0-10 градусів? Природно, але час слід збільшити з 2 хвилин до 3 хвилин, тому що при такій температурі технічні рідини повільніше розігріваються.
Скільки треба прогрівати машину взимку, коли на вулиці -10-20 ° C? При такій температурі можливе замерзання скла, і поки вони не відігріються, рух на автомобілі неможливим. Щоб вони відтанули, рекомендується робота двигуна на холостому ходу протягом 3 хвилин, а потім включення пічки. За 2-3 хвилини вона впорається з обмерзанням скла. Таким чином при даній температурі на розігрів машини потрібно 5-6 хвилин.
Скільки потрібно прогрівати машину взимку при температурі менше – 20 ° C? У цьому випадку буде потрібно близько п’яти хвилин, щоб нагріти двигун і приблизно стільки ж часу для салону. Значить через десять хвилин можна сісти в теплий салон і пересуватися автомобілем на будь-якій швидкості, так як мотор вже буде готовий до навантажень.
Тепер, коли ви дізналися чи потрібно прогрівати машину взимку, а також як це зробити, можете дотримуватися перерахованих вище правил, щоб уникнути швидкому зношенню деталей силового агрегату. Такий простий спосіб дозволяє економити на ремонті двигуна, тому що дбайливе ставлення до нього сприяє тому, що деталі служать протягом заявленого виробником терміну без пошкоджень. Щоб не втрачати часу, чекаючи, поки машина прогріється, рекомендується встановити сигналізацію, що дозволяє за допомогою пульта управління виконати запуск двигуна дистанційно. Це дозволить виконати запуск двигуна будучи ще вдома, а з’явившись біля машини через десять хвилин сісти в теплий салон і відразу почати рух.